Často kladené otázky

Vlastni-kuchařka.cz je určena především pro všechny, co rádi vaří a také konzumují:). Ti co rádi vaří zde naleznou nejen inspiraci nových receptů, ale mohou také vkládat svoje vlastní recepty a z nich následně vytvořit vlastní kuchařku, kterou je možné stáhnout (ve formátu PDF) a vytisknout.

Přinejmenším tak získáte hezký dárek, který zaručeně potěší.

REGISTRUJTE SE ZDARMA

Jak vložit recept

Po přihlášení klikněte v horním menu na "přidat recept", budete dotázání na název receptu a následně se Vám zobrazí editace obsahu nového receptu.

Formát stránky receptu je A5. Recept se skládá z kroků (například "na omáčku", "poleva" atd..), každý krok může mít až 10 ingrediencí (500g mouky, 1/2 másla, atd..) a popis přípravy složený z odstavců. Kroky lze do receptu přidávat dokud se vejdouna stránku.

K receptu můžete přidat až 3 fotografie. Jejich počet, velikost a rozložení lze menit kliknutím na příslušnou ikonku v horní části pravé stránky receptu.

umístění fotografií k receptu

 

Po úpravě receptu nezapomeňte kliknout na tlačítko  "Uložit" .

Jak vytvořit kuchařku

Jestliže už máte alespoň jeden recept, můžete vytvořit kuchařku kliknutím na "přidat kuchařku" v horním menu. Po vyplnění informací na titulní stránku kuchařky (nadpis, titulní obrázek, podtitulek) přejdete na obsah kuchařky, kde máte možnost do kuchařky přidávat vaše recepty. Můžete měnit jejich pořadí, které odpovídá i řazení listů v kuchařce.

Na levé straně kuchařky je tlačítko náhled (upravit), tím se můžete přepínat mezi editací a náhledem kuchařky.

upravit

Po přidání receptů do obsahu kuchařky následuje přehled recept po receptu. Opět zde funguje tlačítko upravit (náhled) a můžete tak měnit obsah Vašich receptů.

Ke kuchařce se můžete kdykoli později vrátit přes přehled "moje kuchařky". V tom to přehledu také můžete stáhnout PDF soubor s kuchařkou připraven k tisku. Jestliže PDf není ještě vytvořeno, zobrazí se Vám v dané řádce odkaz "přegenerovat".

přegenerovat pdf

Ten Vám umožní změnit nastavení PDF souboru. V současné verzy je možné menit styl kuchařky, který má vliv především na font písma.